هراسان زندگی شخصیت افراد سرگرمی فال شخصیت شناسی

هراسان: زندگی شخصیت افراد سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار پزشکی نشانه‌های سرطان در مصرف‌کنندگان دخانیات

قائم مقام مدیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور مشارکت‌ها و خیرین با بیان این‌که سرفه‌های مزمن، گرفتگی و عوض کردن صدا بیش از ۳ هفته از نشانه‌های سرطان در مصرف‌ک

نشانه‌های سرطان در مصرف‌کنندگان دخانیات

نشانه های سرطان در مصرف کنندگان دخانیات

عبارات مهم : سلامت

قائم مقام مدیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور همکاری ها و خیرین با بیان این که سرفه های مزمن، گرفتگی و عوض کردن صدا بیش از ۳ هفته از نشانه های سرطان در مصرف کنندگان دخانیات هست، گفت: یک سوم سرطان ها قابل پیشگیری است و یک سوم دیگر سرطان ها اگر به موقع تشخیص داده شود کاملاً درمان پذیر است.

به گزارش ایسنا، «مجید رجبی»، در همایش هر سال پیشگیری از سرطان به همت منزل همکاری در سلامت استان قزوین در محل سالن شرکت تبلیغات اسلامی قزوین، اظهار کرد: یک سوم سرطان ها قابل پیشگیری است و یک سوم دیگر سرطان ها اگر به موقع تشخیص داده شود کاملاً درمان پذیر هست، ولی اگر بیماری سریع شناسایی نشود و وقت بگذرد، کار را جهت درمان خیلی دشوارتر خواهد شد.

نشانه‌های سرطان در مصرف‌کنندگان دخانیات

وی در خصوص پرسشها مهم سلامت استان خاطرنشان کرد: امراض را می توان به دودسته تقسیم کرد، بیماری های واگیردار نظیر سل- دیفتری و کزاز که فوت ومیر آن ها با واکسیناسیون و برنامه های متنوع سیستم بهداشت و درمان در چند سال اخیر به شدت کم کردن پیداکرده است و دسته دوم بیماری های غیر واگیردار، مثل اکثر سرطان ها، دیابت، پر فشاری خون، سکته های قلبی و مغزی که غیرقابل انتقال بوده و به شدت هم رو به زیاد کردن بوده و مسئله مهم سلامت در استان قزوین است.

۴ علت مهم بیماری های غیرواگیر

به گفته این دکتر مسئول، با اشاره به این که چهار عامل مهم در پیشگیری از بیماری های غیر واگیردار مؤثر هست، تشریح کرد: نخستین عامل تغذیه سالم است که باید مواد غذایی بافایده را نظیر میوه ها و سبزی ها، ماهی و لبنیات کم چرب و حبوبات را استفاده کنیم و مواد غذایی مضر مثل فست فودها، چربی های جامد، نوشابه های گازدار و نمک را نخوریم و یا مصرف آن را به حداقل رسانده و از سبد غذایی خانواده از بین بردن کنیم.

قائم مقام مدیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور مشارکت‌ها و خیرین با بیان این‌که سرفه‌های مزمن، گرفتگی و عوض کردن صدا بیش از ۳ هفته از نشانه‌های سرطان در مصرف‌ک

وی دومین علت مهم در پیشگیری از بیماری های غیرواگیردار را استعمال دخانیات دانست و افزود: مسئله ما سیگار نیست، بلکه قلیان هم عامل خطرناکی است که مصرف آن رو به زیاد کردن هست، ضرر هر یک بار قلیان کشیدن، حداقل برابر با ۲۰ نخ سیگار کشیدن هست، ولی قبح آن در جامعه متأسفانه از سیگار کشیدن بسیار کمتر است.

رجبی ادامه داد: استعمال دخانیات حداقل با ۴۰ نوع سرطان در ارتباط است و بیش از ۹۰ درصد سرطان های ریه، در افراد سیگاری و قلیانی دیده می شود.

تحرک دست کم نیم ساعت در روز

نشانه‌های سرطان در مصرف‌کنندگان دخانیات

وی، سومین عامل پیشگیری از بیماری های غیر واگیر را تحرک بدنی دانست و گفت: میزان تحرک مورد نیاز روزانه حداقل نیم ساعت است و ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز می تواند تأثیر زیادی در سلامت افراد داشته باشد.

قائم مقام مدیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور همکاری ها و خیرین، استرس ها را چهارمین علت مهم در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر برشمرد و تشریح کرد: ضمن لزوم توجه به معنویت و ارتباط با خالق هستی جهت کم کردن تنش های عصبی، آموزش های مستمر جامعه را جهت فراگیری مهارت های کنترل استرس خصوصاً در سن بلوغ را یادآور شد.

قائم مقام مدیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور مشارکت‌ها و خیرین با بیان این‌که سرفه‌های مزمن، گرفتگی و عوض کردن صدا بیش از ۳ هفته از نشانه‌های سرطان در مصرف‌ک

علائم اولیه سرطان

وی گفت: مرسوم ترین علامت بیماری های غیر واگیر(دیابت، فشارخون، سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی) بی علامتی است و ممکن است فرد مبتلا در ابتدای بیماری هیچ علامتی نداشته باشد.

رجبی تشریح کرد: ولی از نخستین علائم سرطان ها می توان از خارج شدن غیرطبیعی خون از هرکجای بدن نام برد، کشف شدن توده در هر جای بدن می تواند از دیگر نشانه های سرطان ها باشد و بایستی فرد حتماً به وسیله دکتر معاینه شود است.

نشانه‌های سرطان در مصرف‌کنندگان دخانیات

وی افزود: به وجود آمدن خال تازه در بدن که سریع بزرگ می شود و رنگ آن یکنواخت نیست و سریع زخمی شده است و فاقد حدود مشخص است نیز باید از نظر سرطان معاینه دقیق شود هم چنین سرفه های مزمن، گرفتگی و عوض کردن صدا بیش از ۳ هفته بدون علت خاص خصوصاً در فرد سیگاری اگر با خلط خونی نیز همراه باشد، باید از نظر سرطان بررسی شود.

قائم مقام مدیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور همکاری ها و خیرین توضیح داد: اشکال در بلع، سریع سیر شدن همراه با لاغر شدن بیش از ۱۰ درصد وزن در ماه خصوصاً در افراد سیگاری می تواند از علائم سرطان باشد که در سریع ترین وقت ممکن، فرد باید به دکتر مراجعه کند، هم چنین عوض کردن در عادات اجابت مزاج و ادرار کردن، بدون علت خاص، اگر بیش از سه هفته ادامه یافته و خصوصاً اگر همراه خون باشد نیز یکی دیگر از علائم سرطان هاست که باید به آن توجه شود.

واژه های کلیدی: سلامت | قزوین | بیماری | پیشگیری | دخانیات | علائم سرطان | نشانه های سرطان | پیشگیری از سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz